ESET chroni przed lukami
Spectre oraz Meltdown

Niedawno odkryte luki w procesorach naszych komputerów
mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Sprawdź, jak
ochronić się przed potencjalnymi atakami.

Czym są zagrożenia Spectre i Meltdown?

Meltdown i Spectre to nowoodkryte luki w procesorach Intel, AMD i ARM, ogłoszone przez ekspertów 3 stycznia 2018 roku. Luki te pozwalają hakerom przeprowadzać atak na zawartość komputera. W opinii działu badawczego Google, skupiającego się na identyfikowaniu luk (Project Zero), nowoodkryte luki dotyczą większości mikroprocesorów, również tych wbudowanych w urządzenia mobilne, dając nieuprawnionym osobom
dostęp do danych przechowywanych w pamięci urządzenia.

 

W jaki sposób chronić się przed potencjalnymi atakami?

Dobrą wiadomością jest to, że programy firmy ESET chronią przed wykorzystaniem wspomnianych luk. ESET był jednym z pierwszych dostawców zabezpieczeń, który dostosował swój silnik antywirusowy do poprawek dla systemów Microsoft, umożliwiając w ten sposób ochronę przed ewentualnym wykorzystaniem luk Spectre i Meltdown.

 

Aby zabezpieczyć swój komputer oraz dane wykonaj następujące czynności:


1. Upewnij się, że twoja przeglądarka jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

Dla użytkowników Chrome i Firefox:

• Mozilla na swoim blogu opublikowała sposób, w jaki Firefox 57 zabezpieczy się przed wykorzystaniem wspomnianych luk bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje znajdują
się na stronie przeglądarki.

• Google wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że 64. wersja Chrome, która zostanie wydana 23 stycznia, będzie zawierała zabezpieczenie chroniące przed atakiem. Aby do tego czasu zapewnić sobie lepszą ochronę, producent zaleca włączenie funkcji "Site Isolation" występującej w bieżącej wersji Chrome.

2. Zanim zaktualizujesz system operacyjny Windows upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania ESET. Możesz to sprawdzić w swoim programie lub na stronie naszej pomocy.

• Sprawdź aktualizację produktów domowych (NOD32 Antivirus, Internet Security, Smart Security Premium)

• Sprawdź aktualizację produktów biznesowych (Endpoint Antivirus, Endpoint Security, File and Mail Security and Virtualization Security)

3. Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami. Informacje na ich temat znajdziesz w Bazie Wiedzy ESET (dostępna w języku angielskim)

4. Zapoznaj się ze zbiorem wskazówek, artykułów i rekomendacji od zespołu Google Project Zero (dostępny w języku angielskim).

5. Jeśli masz serwer oparty na chmurze lub witrynę hostowaną przez dostawcę usług hostingowych, sprawdź, jakie środki zaradcze zostały przez niego wdrożone, aby zapobiec atakowi Meltdown.

 

Wybierz produkt Zobacz
Newsletter Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach podaj swój adres e-mail