MOŻESZ WIĘCEJ z wirtualizacją, chronioną przez ESET

OCHRONA ŚRODOWISK
ZWIRTUALIZOWANYCH

 

TWOJE WIRTUALNE MASZYNY CHRONIONE PRZEZ ESET

Bez względu na to w jaki sposób wykorzystujesz Vmware lub inne rozwiązanie do wirtualizacji,
możesz polegać na ochronie ESET, zabezpieczającej Twoje maszyny wirtualne.

Ochrona środowisk zwirtualizowanych (PDF)

 

OCHRONA BEZAGENTOWA

Z appliancem ESET Virtualization Security for Vmware NSX i vShield skutecznie zabezpieczysz wszystkie maszyny wirtualne, zachowując przy tym ich dotychczasową wydajność.

Łatwy w instalacji

ESET Virtualization Security wykorzystuje technologię NSX Guest Introspection, w związku z tym niezależnie od wielkości wirtualnego datacenter, wdrażamy tylko pojedynczy appliance ESET. 

Łatwy w zarządzaniu

Możesz zarządzać zabezpieczeniami ESET z poziomu webowej konsoli zarządzającej ESET Remote Administrator 6.5, która może być również maszyną wirtualną (virtual appliance).

Łatwy transfer licencji

Przenieś swoje dotychczasowe licencje dla rozwiązania ESET migrując z maszyny fizycznej na wirtualną bez dodatkowych kosztów.

ESET EVS

 


Dodatkowo, rozwiązanie natywnie wspiera Vmware vMotion i vCenter i jest kompatybilne z ESET Remote Administrator 6.5 – konsolą
zarządzającą dla rozwiązań ESET. Za jej pośrednictwem możliwe jest zarządzanie bezpieczeństwem posiadanych maszyn wirtualnych
i realizowanie na nich konkretnych zadań ochrony.

ESET EVS

ESET Virtualization Security for VMware NSX i vShield

Dowiedz się więcej     |     Ulotka produktowa (PDF)

 

Do góry

 

OCHRONA AGENTOWA

Z ESET Shared Local Cache i agentem w postaci rozwiązania firmy ESET, zyskujesz ten sam pełny zestaw narzędzi i funkcji zabezpieczających, którymi dysponowałbyś posiadając środowisko fizyczne, a dodatkowo w znaczący sposób przyspieszysz skanowanie.

ESET Endpoint Antivirus
ESET Endpoint Antivirus for Windows
ESET Endpoint Antivirus for macOS

ESET Endpoint Security
ESET Endpoint Security for Windows
ESET Endpoint Security for macOS

ESET File Server Security
ESET File Security 6 for MS Windows Server

ESET Mail Server Security
ESET Mail Security 6 for MS Exchange Server

 

Niespotykana wydajność

Maszyny wirtualne powszechnie korzystają z tego samego obrazu, co skutkuje duplikowaniem 70-80% plików pomiędzy maszynami. ESET Shared Local Cache zachowuje metadane czystych plików z pierwotnie przeskanowanych maszyn na tym samym hypervisorze. To oznacza, że pliki, które zostały przeskanowane przez rozwiązanie ESET na jednej maszynie wirtualnej, nie będą ponownie skanowane na innej maszynie w ramach tego samego środowiska wirtualnego. W rezultacie skanowanie przebiega błyskawicznie i nie zużywa wolnych zasobów.

Wielowarstwowa ochrona

ESET Shared Local Cache w połączeniu z ochroną agentową, realizowaną przez program firmy ESET, zapewni wszechstronną ochronę Twojej infrastruktury IT, wykorzystując w tym celu m.in. cieszący się uznaniem silnik skanujący ESET NOD32, który zapewnia m.in. wyjątkowo rozbudowane możliwości definiowania sposobu skanowania.

ESET EVS

 

ESET Shared Local Cache

Ulotka produktowa (PDF)

 

Do góry

 

ESET SECURITY MANAGEMENT CENTER

Zarówno maszyny fizyczne, jak i wirtualne, mogą być zarządzanie z poziomu jednej konsoli zarządzającej ESET Security Management Center (następca ESET Remote Administrator), która umożliwia zarządzanie w oparciu o role oraz udostępnia wiele informacji nt. stanu bezpieczeństwa chronionej infrastruktury oraz pozwala na wykonanie dowolnego działania.

ESET Remote Administrator może być zainstalowany zarówno na serwerze Windows, jak i Linux, a teraz również w postaci maszynie wirtualnej. Serwer ESET Security Management Center w wersji wirtualnego appliance’u jest dużo prostszy we wdrożenie niż jego wersje instalacyjne. Wspiera natywne hypervisory (VMware vSphere/ESXi, Microsoft Hyper-V) a także hypervisory hostowane, który zwykle uruchamia się na systemach operacyjnych, charakterystycznych dla stacji roboczych (VMware Workstation, VMware Player, Oracle VirtualBox).

Wirtualny appliance udostępniany jest jako plik OVA (Open Virtualization Appliance) i zawiera wszystkie rodzaje serwera ESET Security Management Center z różnymi komponentami, włączając w to skaner złośliwej zawartości rogue detector, komponent proxy czy komponent zarządzania urządzeniami mobilnymi.

 

NOWA GENERACJA ROZWIĄZAŃ BEZPIECZEŃSTWA IT

Zupełnie nowa konsola centralnego zarządzania
ESET Security Management Center (następca ESET Remote Administrator)

Dowiedz się więcej

 

Do góry

 

SERWERY WIRTUALNE

Rozwiązania firmy ESET przeznaczone do ochrony serwerów zaprojektowano z myślą o środowiskach wirtualnych, dając szeroką paletę możliwości, pozwalających na stabilną i ciągłą realizację zleconych zadań, przy zachowaniu wysokiej wydajności.

Wyłączenia procesów

Administrator może definiować procesy, które mają być ignorowane przez moduł ochrony rezydentnej rozwiązań ESET. To przydatna funkcja dla procesów, które dość często powodują alarmy ochrony rezydentnej, takie jak backup lub migracje aktywnych maszyn wirtualnych, a są bezpieczne dla chronionego środowiska. Wyłączenie tych procesów z ochrony sprawia, że nie wzbudzają one niepotrzebnych alarmów.

Niezależność od migawek

Aktualizacje ESET oraz modułów programów mogą być przechowywane poza domyślną lokalizacją – w ten sposób, przywrócenie maszyny wirtualnej do jednej z wykonanych poprzednio migawek nie skutkuje usunięciem pobranych wcześniej aktualizacji ESET. Dzięki temu przywrócenie dowolnej migawki nie niesie ze sobą konieczności pobierania aktualizacji ESET po raz kolejny.

Skanowanie zasobów dyskowych maszyn
wirtualnych na Hyper-V

Skanowanie serwerów Microsoft Windows z aktywną rolą Hyper-V, nie wymaga instalacji rozwiązania antywirusowego na każdej maszynie wirtualnej uruchomionej na HyperV. Pozwala to na oszczędzenie czasu podczas skanowania zawartości dysku – bez przerywania dostępności tych maszyn. W celu podniesienia wydajności, zmniejszenia zapotrzebowania na pamięć i zużycie procesora, skanowanie może być realizowane na maszynach wirtualnych kiedy te są wyłączone.

Wsparcie dla natywnego klastrowania

Umożliwia skonfigurowanie rozwiązania tak, by automatycznie replikowało swoje ustawienia po zainstalowaniu w środowisku klastrowym. Intuicyjny kreator pozwala w łatwy sposób przenieść konfigurację pomiędzy wieloma instalacjami oraz zarządzać nimi jako całość.

 

Do góry

 

LICENCJONOWANIE

Wybierz jedną z trzech elastycznych opcji licencjonowania, który pozwoli Ci uzyskać maksimum korzyści z rozwiązań ESET dla środowisk wirtualnych.

 

Licencjonowanie ESET Virtualization Security for Vmware vShield

Możesz wybrać spomiędzy trzech typów licencji – per maszyna wirtualna (A), per host (B) oraz per procesor (C), tak by najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom, potrzebom Twojej infrastruktury sieciowej i sposobu w jaki wykorzystujesz środowisko wirtualne.

 

ESET EVS

 

A) Per maszyna wirtualna (VM)

  • Jedna maszyna wirtualna jest liczona jako jedno urządzenie fizyczne i konsumuje jedno stanowisko z posiadanej licencji
  • Idealne rozwiązanie dla uruchomionych nie więcej niż 50 maszyn wirtualnych na hoście
  • Najlepsze rozwiązanie dla firm, które migrują środowisko fizyczne na wirtualne – przeniesienie licencji z urządzenia fizycznego na wirtualne.  

B) Per host (hypervisor)

  • Stała opłata: jeden host = jedna cena
  • Nielimitowana liczba maszyn wirtualnych uruchomionych na jednym hoście
  • Najodpowiedniejsza dla firm uruchamiających więcej niż 50 maszyn wirtualnych na hoście

 

C) Per procesor

  • Stała opłata: jeden fizyczny procesor = jedna cena
  • Cena za dwa procesory = cena jednego hosta
  • Najlepsze rozwiązanie dla firm uruchamiających na jednym procesorze ponad 25 maszyn wirtualnych

 

Licencjonowanie ESET Shared Local Cache

ESET Shared Local Cache jest bezpłatne dla każdego rozwiązania ESET, przy czym przynajmniej jedno z nich
musi być obecne na każdej z maszyn wirtualnych.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na darmowy newsletter ESET!

Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje
o nowościach w rozwiązaniach ESET.


Do góry

 

 

 

 

Darmowe wsparcie techniczne
w języku polskim

Możesz więcej dzięki pomocy naszych specjalistów.

Pomoc techniczna świadczona jest w języku polskim za pośrednictwem telefonu lub poczty mailowej.

 

 

Konsola centralnego zarządzania
ESET Security Management Center

Zarządzaj bezpieczeństwem sieci dzięki nowej webowej konsoli ESET Security Management Center.

ESET Security Management Center jest standardowym wyposażeniem wszystkich produktów ESET dla biznesu.

 

 

Licencjonowanie dostosowane
do potrzeb klientów biznesowych

Łatwiejsze zarządzanie licencjami dzięki nowemu portalowi ESET License Administrator.

Jak działa licencjonowanie ESET?

Sprawdź pakiety licencji dla biznesu

 

Wybierz produkt Zobacz
Newsletter Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach podaj swój adres e-mail