ESET® FILE SECURITY    DLA WINDOWS  

Wielowarstwowa i bezkompromisowa
ochrona Twojego serwera plików

ESET
110mln+
użytkowników na świecie
4mln+
Polskich użytkowników
400k+
klientów biznesowych
13
centrów badawczo-rozwojowych

ESET File Security dla Microsoft Windows Server

Dostarcza rozbudowanej ochrony dla firmowych danych, przetwarzanych przez wszystkie Twoje główne serwery, serwery wielozadaniowe czy miejsca w których te dane składujesz – włączając w to OneDrive.

Ochrona przed zagrożeniami szyfrującymi (ransomware)

Zabezpieczenie przed kradzieżą danych

Ochrona przed zagrożeniami „zero-day”

Ochrona przed botnetami

 

 

Serwer zarządzający

Oprogramowanie ESET File Security jest zarządzane z poziomu jednej konsoli, którą można zainstalować na Windowsie oraz Linuksie. Dodatkowo firma ESET udostępnia wirtualny appliance, który w szybki i prosty sposób możesz wdrożyć w swoim środowisku wirtualnym.

ESET

Uczenie maszynowe

ESET wykorzystuje efekt synergii, jaki wynika z połączenia możliwości zaawansowanych sieci neuronowych i starannie dobranych algorytmów sztucznej inteligencji do prawidłowego identyfikowania i oznaczania otrzymywanych plików jako bezpieczne, potencjalnie niechciane lub złośliwe.

Wielowarstwowa ochrona

ESET zapewnia wielowarstwową ochronę, łącząc w sobie wiele technologii, w tym m.in. uczenie maszynowe, rozbudowując je o wiedzę i doświadczenie światowej klasy ekspertów z branży bezpieczeństwa IT. W ten sposób zapewnia swoim klientom najwyższy poziom ochrony. Nasze technologie nieustannie się zmieniają, dostosowując się do wymagań rynku, zapewniając przy tym skuteczność ochrony, przy niemal niezmienionej wydajności chronionego urządzenia i prawidłowym odróżnianiu bezpiecznych plików od zagrożeń.

 

Zastosowanie

PROBLEM

Niektóre z firm potrzebują dodatkowego zabezpieczenia, które da im pewność ochrony przed atakami zagrożeń szyfrujących (ransomware). Chcą mieć pewność, że ich dane pozostaną bezpieczne.

ROZWIĄZANIE

 • Funkcja ochrony przed atakami sieciowymi pozwala zapobiegać zagrożeniom szyfrujących ransomware poprzez blokowanie eksploitów już na poziomie sieci.
 • Wielowarstwowa ochrona oraz wbudowany w program sandbox skutecznie wykrywają zagrożenia, która próbują oszukać standardowe skanery antywirusowe, stosując wyszukane metody maskowania.
 • Dodatkowo, chmurowa warstwa ochrony automatycznie rozbudowuje zabezpieczenie firmy przed nowymi, jeszcze niezidentyfikowanymi zagrożeniami, bez konieczności aktualizacji silnika detekcji. Informacja zwrotna na temat podejrzanego pliku jest przekazywana do 20 minut.
 • Wszystkie produkty ESET zawierają ochronę przed skutkami działających już zagrożeń szyfrujących (ransomware), dając firmom pewną ochronę przed przypadkowym lub celowym zaszyfrowaniem istotnych danych.

Jeśli ESET File Security nie potrafi ocenić czy dana wiadomość jest bezpieczna czy też nie, może przesłać ją do chmurowej usługi ESET Dynamic Threat Defense celem dodatkowej analizy.


POBIERZ ULOTKĘ (pdf)

 

chroniona przez ESET od 2011

chroniona przez ESET od 2008

chroniona przez ESET od 2016
ponad 14 000 stacji roboczych

Partner bezpieczeństwa ISP od 2008
2 miliony klientów

Poczuj różnicę z ESET

System HIPS

System zapobiegania włamaniom (HIPS) monitoruje aktywność wszystkich procesów systemu Windows i wykorzystuje predefiniowane reguły do rozpoznawania podejrzanego działania systemu. W razie wykrycia takiej aktywności HIPS automatycznie unieszkodliwia działanie złośliwego procesu.

Ransomware Shield

ESET Ransomware Shield to dodatkowa warstwa chroniąca użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem ransomware. Ta technologia pozwala monitorować i weryfikować wszystkie uruchamiane aplikacje w oparciu o ich zachowanie i reputację. Jest przeznaczona do wykrywania i blokowania procesów przypominających swoim zachowaniem działanie oprogramowania ransomware.

Ochrona przed atakami sieciowymi

Kolejna warstwa ochrony programów ESET identyfikuje luki w protokołach sieciowych i blokuje ich wykorzystanie, dzięki czemu uniemożliwia rozprzestrzenianie się zagrożeń (m.in. ransomware) wewnątrz sieci firmowej i poza nią.

Ochrona przed botnetami

Wykrywa złośliwą komunikację, wykorzystywaną przez botnety i identyfikuje podejrzane procesy. Każda tego typu aktywność jest blokowana i raportowana użytkownikowi.

Zaawansowane skanowanie przy użyciu interfejsu AMSI

Dzięki skanerowi zagrożeń interfejsu produkty ESET skuteczniej chronią użytkowników, dane, aplikacje i procesy przed zagrożeniami. Dodatkowo, wykorzystując chronioną usługę interfejsu – nowy moduł wbudowany w Windows – umożliwia wykonywanie tylko zaufanego i podpisanego kodu, chroniąc w ten sposób przed atakami z wykorzystaniem wstrzykniętego kodu.

Niezrównana wydajność

Produkty ESET od lat wyróżnia ponadprzeciętna wydajność w testach, realizowanych przez niezależne ośrodki, badające skuteczność programów zabezpieczających. ESET File Security zbudowano na 64-bitowym rdzeniu z wykorzystaniem bibliotek DLL, co pozwala oszczędzać pamięć RAM, zapewniając szybszy start komputera i pozwalając na natywne wsparcie dla funkcji aktualizacji systemu Windows.

 

Rozwiązania biznesowe ESET otrzymały najwyższe oceny w testach AV-Comparatives, uzyskując tytuł najlżejszych produktów antywirusowych w 2017 roku. ESET otrzymał tytuł Producenta Rozwiązań Bezpieczeństwa Infrastruktury IT 2017 roku. ESET sześciokrotnie otrzymał tytuł Produktu Roku, w kategorii "Oprogramowanie" w zakresie bezpieczeństwa. ESET otrzymał nagrodę „AAA”
w teście Enterprise Endpoint Protection.

Szukasz kompleksowego zabezpieczenia swojej sieci firmowej?

Powiązane produkty i usługi:

 • ESET Endpoint Security
  Wielokrotnie nagradzana wielowarstwowa technologia ESET łącząca uczenie maszynowe, big data i wiedzę ekspertów.

 • ESET Security Management Center
  Zarządzanie i raportowanie o stanie bezpieczeństwa sieci na jednym ekranie w czasie rzeczywistym.​​​​​​​

 • ESET Dynamic Threat Defense
  Technologia sandboxingu oparta na chmurze wykrywa nigdy wcześniej nie widziane zagrożenia oraz te typu zero-day.​​​​​​​ Dodatkowa opcja w rozwiązaniach do ochrony stacji roboczych i serwerów - dowiedz się więcej.

Jak kupować?

Z programu można korzystać w ramach jednego
z kilku pakietów licencji ESET:

Porównaj wszystkie dostępne pakiety licencji ESET

 

Wymagania systemowe

 • System operacyjny:
  Microsoft Windows Server
  2016, 2012, 2008R2, 2008
  Microsoft Windows Small Business Server
  2011, 2008, 2003R2
  Microsoft Windows Server Core
  2016, 2012, 2008R2, 2008

Dodatkowe informacje

 

 

Wersja testowa

Chcesz sprawdzić jak nowe rozwiązania ESET ułatwią pracę w Twojej firmie?

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać darmową wersję testową. 

 

Wybierz rozwiązania ESET, które chcesz przetestować:

Ochrona stacji roboczych

Ochrona urządzeń mobilnych

Ochrona serwerów plikowych

Ochrona serwerów pocztowych

Ochrona bramy internetowej

Ochrona dostępu - ESET Secure Authentication

Szyfrowanie danych - DESlock+

Centralne zarządzanie - ESET Security Management Center

Inne (wpisz w polu "Uwagi")

Wiadomość:

ZAUFAJ ROZWIĄZANIOM ESET


PROSTE LICENCJONOWANIE

Mieszaj i łącz produkty ESET na różnych platformach (Windows, Mac, Linux) oraz urządzeniach (komputery, smartfony, tablety i serwery).
Dowiedz się więcej


LEKKOŚĆ DZIAŁANIA

Wszystkie rozwiązania ESET są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu niemal nie wpływają na działanie chronionej stacji, oszczędzając jej zasoby.


ŁATWE ZARZĄDZANIE

Możesz łatwo wdrożyć, skonfigurować i zarządzać produktami ESET za pomocą zdalnej konsoli administracyjnej.
Dowiedz się więcej

O ESET

ESET jest globalnym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego komputery firm oraz użytkowników indywidualnych, któremu zaufało 4 miliony Polaków i ponad 110 milionów osób na świecie.

Produkty ESET są rozwijane w kilku centrach badawczo-rozwojowych, w tym jednym w Krakowie. To, co od lat wyróżnia ESET na tle konkurencji, to metoda wykrywania wirusów i ataków oparta na sztucznej inteligencji, tj. zaawansowanej heurystyce, która z czasem przerodziła się w uczenie maszynowe. Rozwiązania ESET wyróżnia również niemal niezauważalne dla wydajności komputerów działanie, co jest wielokrotnie doceniły w testach niezależne ośrodki badawcze tj. AV-Comparatives.

 

ESET

Jesteś obecnym klientem?

ESET

Pobierz i zainstaluj nową wersję

Pobierz najnowsze oprogramowanie ESET. Przygotuj klucz licencyjny do jego aktywacji.

POBIERZ TERAZ

ESET

Zarządzaj licencjami ESET

Zaloguj się do ESET Licence Administrator lub zarejestruj konto administratora, aby móc zarządzać swoimi licencjami.

ESET LICENSE ADMINISTRATOR

ESET

Potrzebujesz pomocy?

Pomoc techniczna dla wszystkich produktów ESET jest świadczona w języku polskim za pośrednictwem telefonu lub poczty e-mail.

POMOC TECHNICZNA

Wybierz produkt Zobacz
Newsletter Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach podaj swój adres e-mail