ESET® THREAT INTELLIGENCE    USŁUGA  

Rozszerz wiedzę o bezpieczeństwie Twojej firmowej
sieci z globalnej cyberprzestrzeni

ESET
110mln+
użytkowników na świecie
4mln+
Polskich użytkowników
400k+
klientów biznesowych
13
centrów badawczo-rozwojowych

Usługa ESET Threat Intelligence

Rozbuduj ochronę swojej sieci firmowej - wykorzystuj informacje z wnętrza sieci i te pozyskane z globalnej cyberprzestrzeni. Pozwól swojej organizacji na:

Blokowanie ataków targetowanych

Ochronę przed phishingiem

Ochronę przed botnetami

Detekcję zaawansowanych zagrożeń

 

 

Strumień danych - dane z chmury w czasie rzeczywistym

ESET Threat Intelligence dostarcza danych w znanych formatach STIX/TAXII, które ułatwiają integrację z istniejącymi systemami SIEM. Taka integracja pozwala rozbudować informacje dostarczane przez tego typu rozwiązania, dzięki czemu możliwe jest zapobieżenie atakom cyberzagrożeń zanim uderzą one w sieć firmową. ESET Threat Intelligence udostępnia trzy główne typy danych nt. botnetów, złośliwych plików oraz informacje dotyczące domen. Każdy wspomniany strumień danych jest odświeżany co 5 minut.

ESET

Interfejs API

ESET Threat Intelligence udostępnia pełny interfejs API, który pozwala automatyzować raporty. Reguły YARA i inne funkcjonalności umożliwią integrację rozwiązania ESET z innymi systemami używanymi w danej organizacji.

Reguły YARA

Reguły YARA umożliwiają administratorom tworzenie niestandardowych zapytań i uzyskiwanie informacji charakterystycznych tylko dla konkretnej firmy. Takie dane zawsze interesują administratorów bezpieczeństwa sieci. Raport poinformuje m.in. o potencjalnych lub trwających właśnie atakach, w tym o częstotliwości takich ataków, adresach URL zawierających złośliwy kod, danych dotyczących późniejszej aktywności zagrożeń w systemie, miejscach, w których zostały one wykryte itp.

Zastosowanie

PROBLEM

Firmy nie chcą, aby ich sieć była infiltrowana przez niepowołane osoby z wewnątrz organizacji oraz spoza niej.

ROZWIĄZANIE

 • ESET Threat Intelligence aktywnie powiadamia administratorów o najnowszych atakach ukierunkowanych oraz o serwerach C&C, które pojawiły się na całym świecie.
 • Usługa, dzięki możliwości zintegrowania z systemami SIEM lub z UTM, pozwala zatrzymać łączność ze złośliwym oprogramowaniem lub zapobiec wyciekom danych.

Firmy wprowadzają reguły bezpieczeństwa i odpowiednie środki, które mają zapobiegać atakom ransomware w ich organizacji.


POBIERZ ULOTKĘ (pdf)

 

chroniona przez ESET od 2011

chroniona przez ESET od 2008

chroniona przez ESET od 2016
ponad 14 000 stacji roboczych

Partner bezpieczeństwa ISP od 2008
2 miliony klientów

ESET Threat Intelligence generuje ostrzeżenia
o wykryciu nowych zagrożeń

Raporty nt. ataków targetowanych

Informują użytkownika o bieżących atakach wymierzonych w organizację oraz o potencjalnych zagrożeniach wymierzonych w firmę, będących dopiero w trakcie przygotowania. Raporty te zawierają zestawy reguł YARA, informacje o reputacji zagrożeń, podobne do niego pliki binarne, szczegóły nt. plików, dane wyjściowe z obszaru testowego i wiele innych.

Automatyczna analiza próbek

ESET Threat Intelligence pozwala tworzyć niestandardowe raporty, na podstawie przesłanego pliku lub jego hasha. Sam raport dostarcza wielu wartościowych informacji, które mogą pomóc w zmianie dotychczasowych polityk bezpieczeństwa firmy lub w analizie konkretnych incydentów.

Raport nt. aktywności botnetów

Zawiera informacje dotyczące zidentyfikowanych rodzin złośliwego oprogramowania i zagrożeń tworzących sieć komputerów zombie, czyli tzw. botnetów. Raport zawiera przydatne dla administratorów informacje, które obejmują: serwery Command and Control (C&C) zaangażowane w zarządzanie botnetami, próbki botnetu, globalne tygodniowe statystyki oraz listę celów złośliwego oprogramowania.

 Przykładowy raport ESET Threat Intelligence

Raport nt. fałszywych certyfikatów SSL

Generowany, gdy program ESET wykryje nowo wydany certyfikat SSL ze zbliżonymi parametrami do tego, jaki klient dostarczył podczas początkowej konfiguracji. Może ostrzegać przed zbliżającymi się kampaniami phishingowymi. Raport zawiera m.in. kluczowe atrybuty certyfikatu, jego dane i dopasowania YARA.

Raport o atakach phishingowych

Przedstawia dane dotyczące wszystkich działań phishingowych skierowanych do wybranej organizacji. Raport zawiera informacje o kampanii wyłudzającej informacje, w tym: jej rozmiar, liczbę klientów, zrzuty z adresów URL, podgląd wiadomości phishingowych, lokalizację serwerów i wiele więcej.


Informacje o domenie

Usługa ESET Threat Intelligence udostępnia informacje o szkodliwych domenach i uwzględnia w szczególności: nazwę domeny, adres IP, wykrywanie pliku pobranego z adresu URL i detekcję pliku, który próbował uzyskać dostęp do adresu URL.

Informacje o złośliwych plikach

ESET Threat Intelligence zawiera informacje o zainfekowanych plikach, rozpoznaje i udostępnia dane dotyczące m.in. SHA1, MD5, SHA256, podaje detekcję, rozmiar i format pliku.

Informacje o botnetach

ESET Threat Intelligence dostarcza trzy typy strumieni informacji, które przekazują informacje nt. ponad tysiąca celów dziennie, w tym dane na temat samych botnetów, zaangażowanych serwerów i ich celów. Obejmują takie elementy jak: wykrywanie zagrożeń, hash, ostatnią datę aktywności serwera, pobrane pliki, adresy IP, protokoły, cele itp.

Rozwiązania biznesowe ESET otrzymały najwyższe oceny w testach AV-Comparatives, uzyskując tytuł najlżejszych produktów antywirusowych w 2017 roku. ESET otrzymał tytuł Producenta Rozwiązań Bezpieczeństwa Infrastruktury IT 2017 roku. ESET sześciokrotnie otrzymał tytuł Produktu Roku, w kategorii "Oprogramowanie" w zakresie bezpieczeństwa. ESET otrzymał nagrodę „AAA”
w teście Enterprise Endpoint Protection.

Szukasz kompleksowego zabezpieczenia swojej sieci firmowej?

Powiązane produkty i usługi:

 • ESET Security Management Center
  Zarządzanie i raportowanie o stanie bezpieczeństwa sieci na jednym ekranie w czasie rzeczywistym.​​​​​​​

 • ESET Endpoint Security
  Wielokrotnie nagradzana wielowarstwowa technologia ESET łącząca uczenie maszynowe, big data i wiedzę ekspertów.

 • ESET Dynamic Threat Defense
  Technologia sandboxingu oparta na chmurze wykrywa nigdy wcześniej nie widziane zagrożenia oraz te typu zero-day.

 • ESET Mail Security
  Potężna ochrona serwera przed złośliwym oprogramowaniem, produkt umożliwiający filtrowanie spamu i skanowanie wiadomości e-mail dla serwerów pocztowych Exchange i IBM Domino.

 

 

Wersja testowa

Chcesz sprawdzić jak nowe rozwiązania ESET ułatwią pracę w Twojej firmie?

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać darmową wersję testową. 

 

Wybierz rozwiązania ESET, które chcesz przetestować:

Ochrona stacji roboczych

Ochrona urządzeń mobilnych

Ochrona serwerów plikowych

Ochrona serwerów pocztowych

Ochrona bramy internetowej

Ochrona dostępu - ESET Secure Authentication

Szyfrowanie danych - DESlock+

Centralne zarządzanie - ESET Security Management Center

Inne (wpisz w polu "Uwagi")

Wiadomość:

ZAUFAJ ROZWIĄZANIOM ESET


PROSTE LICENCJONOWANIE

Mieszaj i łącz produkty ESET na różnych platformach (Windows, Mac, Linux) oraz urządzeniach (komputery, smartfony, tablety i serwery).
Dowiedz się więcej


LEKKOŚĆ DZIAŁANIA

Wszystkie rozwiązania ESET są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu niemal nie wpływają na działanie chronionej stacji, oszczędzając jej zasoby.


ŁATWE ZARZĄDZANIE

Możesz łatwo wdrożyć, skonfigurować i zarządzać produktami ESET za pomocą zdalnej konsoli administracyjnej.
Dowiedz się więcej

O ESET

ESET jest globalnym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego komputery firm oraz użytkowników indywidualnych, któremu zaufało 4 miliony Polaków i ponad 110 milionów osób na świecie.

Produkty ESET są rozwijane w kilku centrach badawczo-rozwojowych, w tym jednym w Krakowie. To, co od lat wyróżnia ESET na tle konkurencji, to metoda wykrywania wirusów i ataków oparta na sztucznej inteligencji, tj. zaawansowanej heurystyce, która z czasem przerodziła się w uczenie maszynowe. Rozwiązania ESET wyróżnia również niemal niezauważalne dla wydajności komputerów działanie, co jest wielokrotnie doceniły w testach niezależne ośrodki badawcze tj. AV-Comparatives.

 

ESET

Jesteś obecnym klientem?

ESET

Pobierz i zainstaluj nową wersję

Pobierz najnowsze oprogramowanie ESET. Przygotuj klucz licencyjny do jego aktywacji.

POBIERZ TERAZ

ESET

Zarządzaj licencjami ESET

Zaloguj się do ESET Licence Administrator lub zarejestruj konto administratora, aby móc zarządzać swoimi licencjami.

ESET LICENSE ADMINISTRATOR

ESET

Potrzebujesz pomocy?

Pomoc techniczna dla wszystkich produktów ESET jest świadczona w języku polskim za pośrednictwem telefonu lub poczty e-mail.

POMOC TECHNICZNA

Wybierz produkt Zobacz
Newsletter Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach podaj swój adres e-mail